Raje podatkowe, jak uniknąć podatków, jak nie płacić podatków, jak płacić mniejsze podatki, podatki, jakie raje podatkowe, najtańsze podatki

Posted: poniedziałek, 15 listopada 2010 by Przemo in
0

Raje podatkowe - jak uniknąć wysokich podatków.
Płać mniejsze podatki - co to są raje podatkowe i jak na nich zarobić ?
flickr,epSos.de
Chcesz płacić mniejsze podatki - nie wiesz jak to zrobić - zobacz najpopularniejsze raje podatkowe. Jak płacić mniejsze podatki, skorzystaj z rajów podatkowych. Zobacz jak uniknąć podatku !

Raje podatkowe - czyli jak płacić mniejszy podatek ! Co to są raje podatkowe ?

Raje podatkowe to miejsca, w których przepisy są bardzo korzystne w stosunku do obcokrajowców. 
Inaczej mówiąc, można tam naprawdę wiele zyskać płacąc o wiele mniejsze podatki niż w kraju macierzystym.
Chodzi tutaj głównie o transferowanie pieniędzy np. nasza firma zarobi pieniądze w Polsce i cały dochód przetransferuje do spółki, która leży w tzw. raju podatkowym. W związku z tym nasz dochód, będzie podlegał prawu do którego został przesłany, a więc zapłacimy od niego mniejszy podatek.
Ponadto istnieją państwa, w których nie trzeba prowadzić nawet ksiąg rachunkowych. 

Raje podatkowe - dla kogo ?

Oczywiście proceder staje się opłacalny w momencie, kiedy firma posiada duże dochody w skali roku.
Małe firmy i przedsiębiorstwa z obrotami poniżej 200 tysięcy złotych rocznie raczej nie skorzystają na tej formie - wprowadzi to tylko zamieszanie.

Raje podatkowe - czyli tak właściwie gdzie ?

Do krajów, które można nazwać "rajami podatkowymi" - czyli takimi, które zapewniają niskie podatki i różnego rodzaju dodatkowe przywileje są niewątpliwie : Cypr, Holandia, Luksemburg.

Co jeszcze dają raje podatkowe ?

Istnieje wiele furtek, które udostępniają różne państwa np. ukrycie właściciela spółki - dzięki temu fiskusowi będzie ciężko sprawdzić kto i ile tak naprawdę jest w stanie zarobić. 

Więcej o rajach podatkowych można przeczytać na stronie : http://www.polityka.pl/rynek/gospodarka/264434,1,kraje-raje-podatkowe.read 

0 komentarze: