0

Darmowy pakiet Microsoft Office - poznaj alternatywę Offica !
Darmowy zamiennik Worda, Power Pointa, Excela - za darmo i legalnie ! 
lockerz, Andrew Abogado

Szukasz darmowej alternatywy Worda, Excela, Power Pointa - czegoś co przypominałoby bardzo te programy, było proste w obsłudze i intuicyjne - skorzystaj z darmowego pakietu Open Office ! 
Zamiennik ten pozwoli ci pracować zarówno w dokumentach pakietu Office np. Worda i w nich zapisywać wszystkie dokumenty - a co najważniejsze OpenOffice jest legalny i darmowy.

Darmowy pakiet Open Office - legalna alternatywa dla Microsoft Office :
Po pierwsze trzeba zwrócić uwagę na niewątpliwe zalety tego pakietu :
- jest on całkowicie legalny
- jest cały czas udoskonalany
- jest to pakiet biurowy po polsku 
- otwarty dostęp do kodu źródłowego
- pracuje na plikach Worda
- posiada to wszystko co pakiet Office Microsoftu :)


Program jest całkowicie spolszczony - działa bardzo stabilnie i szybko. W swoim asortymencie posiada takie możliwości jak tworzenie : dokumentu tekstowego, arkusza kalkulacyjnego, prezentacji, rysunku, bazy danych itp....

Interfejs programu :

Interfejs OpenOffice.org jest bardzo podobny do Microsoft Word, dzięki temu przesiadka z jednego programu do drugiego nie będzie kłopotem. 
Program ma także wiele przydatnych funkcji, zarówno tych które posiada jego płatny odpowiednik jak i darmowych, których tamten nie ma.

Możemy tutaj w prosty sposób stworzyć np. prezentację czy tabelę z danymi - a także dodać np. wykresy.

Jak i gdzie pobrać ...

Wystarczy, że wejdziemy na stronę http://pl.openoffice.org/product.download.html# i wybierzemy odpowiedni system, z którego korzystamy np. Windows, Linux, MacOSX
Cały pakiet zajmuje ponad 130Mb - pobieranie będzie więc uzależnione od szybkości naszego łącza, jednak serwery z których pakiet będzie pobierany są dosyć szybkie a więc całość nie powinna trwać zbyt długo.

0 komentarze: