0

Dotacja z urzędu pracy - załóż własną działalność gospodarczą i sięgnij po 19 tysięcy ! 
Jak założyć działalność gospodarczą za pieniądze z urzędu pracy ?
flickr, sludgegulper

Zastanawiasz się czy założyć własną działalność gospodarczą, ale nie masz pieniędzy - skorzystaj z dofinansowania państwowych urzędów pracy. Staraj się o bezzwrotną dotację na działalność gospodarczą nawet do 19 tysięcy złotych. Zobacz jak dostać dotację z urzędu pracy !?

 Co trzeba zrobić, jakie warunki spełnić aby dostać dotację dla bezrobotnych z urzędu pracy ?

Oczywiście jak sama nazwa wskazuje trzeba być osobą bezrobotną, aby móc się ubiegać o bezzwrotną dotację z urzędu pracy. Mogą pojawić się kłopoty także w momencie, gdy dostaniemy ofertę pracy z urzędu a jej nie przyjmiemy. Ponadto nie dostaniemy dotacji, jeżeli wcześniej mieliśmy już własną działalność gospodarczą tzn. w okresie 12 miesięcy przed złożeniem nowego wniosku o dofinansowanie.
Inaczej mówiąc co rok, możesz składać wniosek o nową dotację do urzędu pracy - jeżeli od tego czasu nie prowadzisz działalności gospodarczej.

Jak wysoka jest dotacja z urzędu pracy ?

Jest ona różna, w zależności od danego roku - aktualnie w 2010 roku wynosi około 19 tysięcy (6 krotne średnie wynagrodzenie)

Jak długo czeka się na dotację ?

Trzeba oczywiście rozpatrzyć wniosek, czy jest on zgodny z wymogami (np. osoba bezrobotna itp...)
W przeciągu około 1,5 miesiąca zostaniemy powiadomieni o tym fakcie i w kolejnych dniach - około 1,5 tygodnia na naszym koncie powinny pojawić się pieniążki.
Co mogę kupić za pieniądze z urzędu pracy ?

Oczywiście jest to spory zastrzyk gotówki, jednak nie możemy rozporządzać nią jak nam się żywnie podoba.
Pieniądze z urzędu pracy, możemy przeznaczyć na zakup towarów o charakterze jednorazowym czyli np. komputer, biurko, telefon .... nie mogą to być natomiast opłaty ciągłe np. zus, ubezpieczenie itp..
W większości przypadków na zakup towaru możemy przeznaczyć 50% kwoty naszej dotacji, czyli około 9 tysięcy złotych.

Co jeszcze należy wiedzieć o dotacji z urzędu pracy ?

Po pierwsze, aby rzeczywiście dofinansowanie z urzędu pracy dla bezrobotnych było bezzwrotne, należy utrzymać się przez rok na rynku. Oznacza to, że nie możemy przed okresem 12 miesięcy ogłosić upadłości - inaczej będziemy musieli zwrócić całą kwotę z odsetkami.
Ponadto trzeba wiedzieć, że za dotację z urzędu pracy nie możemy otworzyć każdego przedsiębiorstwa.
Przy składaniu wniosku, może być wymagany także napisany biznes plan.
Zaletą dotacji jest to, że nie musimy posiadać wkładu własnego - jednak rozpoczynając firmę, warto mieć jakieś oszczędności.

0 komentarze: