Jaką pocztę wybrać ? Jaki email wybrać, jaką skrzynkę wybrać ?

Posted: czwartek, 25 listopada 2010 by Przemo in
2

Dowiedz się jaką skrzynkę pocztową wybrać - gdzie założyć adres email ?
 flickr, matranson

Stoisz przed dylematem wyboru skrzynki pocztowej, nie jesteś pewny jaką pocztę wybrać ? Przedstawię tutaj według mnie jedną z lepszych rozwiązań tego dylematu - dowiedz się jaką skrzynkę pocztową wybrać !

Jaką pocztę wybrać - na co zwrócić uwagę przy wyborze skrzynki pocztowej ?

Oczywiście należy zwrócić uwagę na takie rzeczy jak np. ilość dostępnego miejsca na skrzynce pocztowej, ponadto intuicyjny interfejs, pomoc techniczna, filtry spamu oraz szybkość odbierania wiadomości. 
Są to moim zdaniem jedne z najważniejszych cech dobrej skrzynki pocztowej.  
Oczywiście ilość wolnego miejsca nie musi być wcale duża, aby gromadzić duże załączniki są w internecie od tego inne rozwiązania - znacznie wygodniejsze.Kolejną sprawą jest interfejs - powinien być on przejrzysty, czytelny i intuicyjny - abyśmy nie musieli szukać przez 15 minut przycisku do np. wysyłania wiadomości. 
Ponadto dobrą sprawą jest ilość dodatkowych funkcji, np wysyłania kopii listu do kilku osób, czy oznaczania wiadomości odróżniających się od reszty.
Pomoc techniczna jest równie ważna, głównie w przypadku awarii z naszą pocztą - które nie powinny mieć w ogóle miejsca.
Ostatnie rzeczy na które trzeba zwrócić uwagę to filtry spamu oraz szybkość odbierania wiadomości. 
Nie chcemy być przecież zalewani niepotrzebnymi wiadomościami email, dlatego algorytm danej poczty powinien sam wyłapać te mniej istotne listy. 

Jaką pocztę wybrać ?

Moja decyzja padła na skrzynkę pocztową Gmail. 
Jest to chyba najlepsza skrzynka z której korzystałem, a korzystałem z wielu - min. Onet, Wp czy Interia.


Gmail jest skrzynką pocztową takiego giganta internetowego jak znana nam wyszukiwarka Google. 
Poczta posiada znaczną ilość dostępnego miejsca, które cały czas rośnie. Gmail ma bardzo wygodny i przejrzysty interfejs - nie musimy przemieszczać się między zakładkami aby usunąć list, czy przenieść go do archiwum.


Gmail posiada bardzo dobry algorytm wyłapywania spamu - ponadto gdyby przeoczył on jakąś niechcianą pocztę, bardzo łatwo możemy dodać dany adres do listy spamu, dzięki temu gdy kolejny raz dostaniemy podobną wiadomość wyląduje ona prosto w zakładce Spam.


Gmail jest to chyba jedna z wiodących skrzynek pocztowych w dzisiejszych czasach, posiada szereg funkcji, jest ciągle rozwijana - do lepszych zastosowań należy min. możliwość podglądu takich plików jak np. doc - nawet gdy nie posiadamy zainstalowanego pakietu Office na dysku.

Aby zarejestrować się w Gmail : www.gmail.com

2 komentarze:

  1. Anonimowy says:

    NO I NAJWAZNIEJSZE, ZE "gmail czyta wszystkie twoje maile i tych ktorzy do ciebie napisali.
    nigdy nie mozna skasowac niczego-wszystko zostaje na ich serwerach. (kasowanie polega na tym, ze ty maila juz nie zobaczysz). "

  1. Anonimowy says:

    Napiszę jakiej nie wybrać!!! Nie polecam poczty ONET.pl kilka razy wiadomości z tej poczty nie mogły być odczytane, a obsługa techniczna nie mogła pomóc, jaszcze raz nie polecam!