0

Wpis do księgi wieczystej - co można sprawdzić w Księdze Wieczystej ?
Dowiedz się więcej o sąsiadach - zobacz ile mają kredytu i kto jest współwłaścicielem mieszkania - sprawdź sąsiadów.
flickr, Zevotron

Ciekawość to pierwszy stopień do piekła - przejawia się to zwłaszcza gdy widzimy sąsiada wnoszącego nowy telewizor plazmowy do mieszkania, wymieniając stare meble w mieszkaniu, czy też nowy samochód pod blokiem. Jesteśmy ciekawi skąd nowy sąsiad miał na to pieniądze ?  
Kilka kwestii pomoże nam rozwiązać informacja zapisana w Księdze Wieczystej - dowiedz się zatem czego możesz dowiedzieć się z Księgi Wieczystej. Poznaj swoich sąsiadów - zobacz ile mają kredytu oraz z kim są współwłaścicielami mieszkania.

Księga Wieczysta - słów kilka ...

Księga Wieczysta prowadzona jest przez wydział sądów rejonowych - jest to pewien rejestr, w którym zapisane są informacje dotyczące nieruchomości. 
Możemy się więc dowiedzieć wielu istotnych kwestii związanych ze sprzedażą nieruchomości, najmem czy kupnem. 
Od jakiegoś czasu prowadzona jest zarówno forma elektronicznej Księgi Wieczystej oraz standardowej papierowej - dzięki czemu możemy online zobaczyć w nią wgląd. 

Czego nie wiem o sąsiadach ?

Księga Wieczysta Online została wprowadzona dla ułatwienia poszukiwania informacji w konkretnym i formalnym celu np. gdy chcemy kupić jakąś nieruchomość i dowiedzieć się kto jest jej właścicielem. 
Aby poznać te informacje musimy jednak posiadać numer Księgi Wieczystej budynku - możemy go otrzymać bezpośrednio od dewelopera, albo zobaczyć na umowach kupna, najmu mieszkania itp..


Księga Wieczysta jest jawna i bezpłatna - dzięki czemu znając numer Księgi Wieczystej możemy sprawdzić rzeczywistego właściciela, ilość zaciągniętego kredytu, lokalizację, powierzchnię a nawet numer telefonu kontaktowego. 
Co zrobić...

Jak już wspomniałem wystarczy, że znamy numer Księgi Wieczystej i za pomocą strony http://ekw.ms.gov.pl/pdcbdkw/pdcbdkw.html  odnajdujemy informację np. o naszych sąsiadach. 
Księga Wieczysta Online jest pomocnym narzędziem w walce przeciw oszustwom - dzięki temu nie kupimy nieruchomości, która jest zadłużona.

0 komentarze: