3

Jak pobrać legalną muzykę - darmowe i legalne mp3. 
Skąd pobrać bezpłatnie piosenki - serwisy z darmową muzyką. 
flickr, shankar, shiv
Szukasz darmowych piosenek, nie wiesz skąd legalnie i za darmo pobrać utwory mp3 ? Chciałbyś posłuchać  ciekawej polskiej i zagranicznej muzyki - dowiedz się więcej o darmowej muzyce w internecie !
Najciekawsze serwisy z muzyką, za darmo i legalnie w jednym miejscu ! 

Pobieranie muzyki - legalne ....?

Jest to temat rzeka - polskie prawo jest kiepsko uregulowane w związku z czym, jest wiele odpowiedzi. Spróbuję podać tutaj jedną z nich, którą uważam za dominującą w większości przypadków (oczywiście nie jestem prawnikiem).

Po pierwsze, wszystko zależy od tego do jakich celów i w jaki sposób ściągamy dane utwory (mp3) - dzięki tej wiedzy, możemy określić czy nasze działania są zgodne z prawem czy też nie.
Legalne jest ściąganie utworów audiowizualnych (filmów i muzyki) w celach tzw. dozwolonego użytku prywatnego - a więc w zaciszu domowym posłuchamy sobie muzyki czy obejrzymy film. Oczywiście nie można tych utworów rozpowszechniać np. w internecie a co gorsza pobierać za to opłaty - to działanie jest już nielegalne.

Druga kwestia to sposób w jakim pobieramy muzykę czy też filmy - jeżeli odbywa się to na zasadzie jednostronnego pobierania , a więc tylko ściągamy i niczego nie udostępniamy to jest to zgodne z prawem. Łamiemy prawo w przypadku gdy jednocześnie pobieramy i udostępniamy - tak działają np. programy typu p2p (Emule, Kazaa itp.)

Darmowe serwisy z legalną muzyką :

1.  Muzyka od Wp.pl - strefa mp3 :

Pierwszym serwisem jest strona : http://mp3.wp.pl/p/index/ , na której artyści mogą udostępniać własną muzykę za darmo - a my dzięki temu możemy pobrać ich utwory.
Muzyka jest podzielona tematycznie na wiele gatunków i podgatunków min : alternatywna, elektroniczna, blues, hip-hop, klasyczna, metal, pop, rock, filmowa, świąteczna itp...

Ponadto na stronie jest toplista - która pozwala zorientować się co najczęściej jest pobierane przez internautów.Istnieje także menu "Znani i lubiani", gdzie znajdziemy darmową muzykę takich gwiazd jak np. Andrzej Piaseczny, Big Cyc, Ania Wyszkoni, Arka Noego, Blenders i inne....

2. Słuchaj muzyki za darmo i legalnie ShareTheMusic

Kolejna strona, która umożliwia dzielenie się i słuchanie bezpłatnych utworów mp3. 


Znajdziesz tutaj utwory zarówno polskie jak i zagraniczne - aby pobierać legalnie utwory należy się zarejestrować w serwisie http://www.sharethemusic.com co jest oczywiście bezpłatne ! 
Znajdziemy tutaj naprawdę wielkie hity np. The Rolling Stone czy Green Day....

3. Last.fm - słuchaj w internecie

Oczywiście nie może także zabraknąć serwisu http://www.lastfm.pl/ - który daje możliwość słuchania tego co lubimy. 
Serwis jest tak zrobiony, że dzięki naszym preferencjom (gustom muzycznym) będzie on automatycznie dobierał odpowiednią dla nas muzykę - być może odkryjemy coś nowego co nam wpadnie w ucho. Warto przetestować ! 

4. Jamendo - muzyka na licencji Creative Commons !

Jest to chyba najbardziej przyjazny serwis - biorąc pod uwagę licencję na jakiej udostępnione są tam utwory. Dzięki temu możemy wykorzystać ją przy tworzeniu np. prezentacji czy umieszczeniu na stronie internetowej.
Serwis http://www.jamendo.com/pl/ umożliwia pobieranie legalnej i nieograniczonej muzyki za darmo ! 

Strona ma także różnego rodzaju toplisty - możemy poznać utwór najczęściej pobierany czy najlepszy według ocen użytkowników. Znajdują się tutaj utwory zarówno amatorskie jak i profesjonalne ....

3 komentarze:

  1. MaLtA :) says:

    Najbezpieczniej to jest pobierać z http://www.filefox.pl Nie przechowują tam IP i historii użytkownika. Pełna swoboda w ściąganiu. Mój brat i ja tak pobraliśmy już wiele plików. :D

  1. Malinka8 says:

    Ja lubię pobierać sety mp3 ze strony http://seciki.pl . Bardzo dużo klubowych nowości, muzyka z najlepszych imprez i nowości. I co najważniejsze, całkowicie za darmo. Nic, tylko ściągać i tańczyć :D

  1. Asmak says:

    Bardzo fajny artykuł i na pewno przydatny. Ja bardzo długo szukałem jakiejś strony gdzie można by było ściągnąć dobrej jakości piosenki mp3 za darmo. Dzięki wielkie za podzielenie się tą wiedzą!