2

Pobierz darmowe podcasty - ciekawe audycje mp3 do pobrania.
Darmowe audiobooki do pobrania - posłuchaj ciekawych nagrań mp3 ! 
flickr, CLF
Nie lubisz ,albo nie chcesz czytać ? Lubisz ciekawe audycje radiowe, chciałbyś bez przerywników reklamowych wysłuchać ciekawych rozmów - pobierz darmowe audycje. Dowiedz się gdzie i jak pobrać darmowe audycje po polsku - prezentujemy zbiór najciekawszych darmowych audycji w formacie mp3 do pobrania z internetu !

Audycje mp3, podcasty, audiobooki ....

Audiobook jest to nic innego jak książka w wydaniu elektronicznym w formacie dźwiękowym. Dzięki temu zamiast papierowego wydania otrzymujemy plik w formacie dźwiękowym (mp3), który możemy odsłuchać w naszym odtwarzaczu mp3, Ipodzie albo telefonie komórkowym...
Zazwyczaj audiobook powstaje przy pomocy znanego aktora, który podkłada głos - czyta on książkę, którą my możemy później odsłuchać. 

Podcasty oraz audycje mp3 są bardzo podobne do audiobooków, z tym wyjątkiem, że nie opierają się one na czytaniu książek, ale na poruszaniu ciekawych tematów, rozmów, dyskusji itp..

Aby odtworzyć w/w utwory, potrzebne jest urządzenie, które potrafi odtwarzać pliki zapisane w formacie *mp3. A więc możemy bezpośrednio skorzystać z komputera, odtwarzacza mp3 a także telefonu komórkowego.

Podcasty są naprawdę przydatne, zwłaszcza gdy nie mamy dostępu do jakieś stacji radiowej, czy zapomnimy o ciekawej audycji - możemy ją wysłuchać na spokojnie w późniejszym terminie. Ponadto część podcastów jest nagrywana wyłącznie w internecie - są one bardzo ciekawe, na różne tematy - a więc dla każdego coś się znajdzie....

Gdzie szukać podcastów - pobieramy audycje mp3 za darmo : 

1. Magazyn trącić myszką - darmowe podcasty mp3 !
Jest to podcast nadawany w Polskim Radio Szczecin - traktuje o tematyce komputerowej. Jest on poświęcony nowinkom technicznym, technologiom IT, zabezpieczeniom internetowym, nowym trendom na rynku komputerów itp...

Wystarczy, że wejdziemy na stronę : http://www.myszka.org/


I klikniemy w guziczek podcast - dzięki temu na nasz dysk pobierzemy archiwalny odcinek danego podcastu. Wszystkie podcasty są opisane na stronie. 

2. Radio tok FM - podcasty tematyczne ! 

Jest to bardzo ciekawe radio, które umożliwia pobranie naprawdę bardzo dużej liczby podcastów posegregowanych tematycznie. Do naszej dyspozycji oddano pliki mp3 o tematyce : politycznej, ekonomicznej, gospodarczej, komputerowej, religijnej, kulturalnej, psychologicznej, medycznej itp... 

Wystarczy, że wejdziemy na stronę http://www.tok.fm/TOKFM/0,89193.html i wybierzemy odpowiednią tematykę. Ze swojej strony polecam :Skołowani - audycja rowerowa, W sieci sieci - audycja komputerowa, Radiowa Akademia Nauk - audycja o nauce, Off Czarek - ciekawe komentarze i rozmowy polityczne, Biuro Podróży - o podróżowaniu, o za granicy, obyczajach itp...

3. Polskie Detroit

Bardzo ciekawy podcast Łukasza Witkowskiego, który dzieli się z nami swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi pracy i życia w Detroit. Podcast jest naprawdę fajnie zrobiony, dobrze się go słucha, poruszane są ciekawe tematy min. obyczaje i kultura mieszkańców, ciekawostki z Detroit a także porusza aktualne wydarzenia nie tylko z Detroit ale także z Polski.
 
Podcast znajduje się pod adresem : http://polskiedetroit.com/

4. Katechizm poręczny - darmowe audycje religijne 

Jest to darmowa audycja religijna prowadzona przez księdza Piotra Pawlukiewicza, który stara się odpowiedzieć na nurtujące pytania czytelników odnosząc się przy tym do prawa Kościelnego i jego nauki.


Pytania są bardzo ciekawe a odpowiedzi naprawdę dają do myślenia - warto przejrzeć http://www.pluswarszawa.pl/?a_id=28

5. Polskie Radio - ciekawe audycje radiowe mp3

Jest to kolejne ciekawe radio zaraz po Radio Tok FM - znajdziesz tutaj także dużo ciekawych audycji mp3 do pobrania. Podobnie jak wcześniej masz tutaj wiele tematycznych audycji radiowych min. rozmowy ze znanymi gośćmi, rozmowy polityczne, rozmowy o nauce itp... 


Wystarczy wejść na http://www2.polskieradio.pl/podcasting/ - wybrać tematykę i pobrać jako mp3 do telefonu komórkowego albo odtwarzacza mp3.

Więcej podcastów do pobrania ....

Więcej ciekawych podcastów do pobrania znajdziesz na stronie http://podkasty.info/#start - jest to zbiór większości podcastów, część już nie aktualnych, ale część na bieżąco aktualizowanych. 
Znajdziesz tutaj zarówno podcasty amatorskie jak i profesjonalne - warto zajrzeć !

2 komentarze:

  1. Anonimowy says:

    wiecej kasy wiecej kasy ,,kasy kasy kast

  1. free mp3 says:

    polecamy ten wpis ! :D