0

Zobacz jakie zawody są najbardziej opłacalne finansowo ?
Najlepiej płatne zawody na świecie ! 
flickr, yomanimus
Chcesz zarabiać naprawdę duże pieniądze, zobacz ranking najbardziej płatnych zawodów na świecie w 2010 roku ! Zobacz jakie zawody są najlepiej płatne - a może pracujesz już w danej branży ...?
Zobacz jakie studia wybrać, aby zarabiać najlepiej - idź w konkretnym kierunku i wykonuj dobrze płatną pracę.

Ranking najlepiej płatnych zawodów świata :

1. Praca na platformie wiertniczej :
Platformy wiertnicze to takie duże blaszane konstrukcje budowane na morzach - można by rzec "małe wyspy". To na nich 12 godzin dziennie w bardzo trudnych warunkach muszą pracować robotnicy, którzy chcą zarobić konkretne pieniądze. Praca na platformach wiertniczych wymaga nienagannego zdrowia oraz kondycji fizycznej - zarobki w tej branży sięgają od 150 do nawet 300 tysięcy złotych rocznie.
Więcej o platformach wiertniczych : 


2. Kontrola lotów :

Jest to zawód bardzo odpowiedzialny, wymagana jest nie tylko biegła znajomość języka obcego, ale także odporność psychiczna. Szkolenie jest bardzo kosztowne i wiąże się z ciężką nauką - przechodzi się wiele kursów i testów predyspozycyjnych np. test psychologiczny, test na inteligencję itp...
Zarobki w tej branży sięgają nawet 20 tysięcy złotych  ...


3. Technologie IT

Nie mogło zabraknąć oczywiście branży informatycznej - chyba każdy zna nazwisko Gates. 
Branża ta ma bardzo zróżnicowane zarobki, jednak są one nadal bardzo wysokie w stosunku do średniej krajowej - praktycznie we wszystkich sektorach IT można spodziewać się dobrze płatnej posady.
Kierownik projektu jest w stanie zarobić ponad 12 tysięcy złotych, niedużo mniej administrator czy projektant. Programista komputerowy jest w stanie wyciągnąć ponad 6 tysięcy miesięcznie - wszystko oczywiście zależy od wielkości firmy oraz miejsca pracy. (dane z Warszawy)

4. Kraby - praca sezonowa 

Jest to praca narażona na szczególne niebezpieczeństwo utraty życia - trzeba być mocnym fizycznie i psychicznie aby podjąć się tego zawodu.
Praca na pełnym morzu, przy niesprzyjających warunkach pogodowych może być bardzo męcząca i niebezpieczna. Zarobki poławiaczy krabów sięgają ponad 150 tysięcy złotych w roku !


5. Aktor i modelka

Tutaj nie powinno raczej nikogo dziwić, że praca w tej branży może być bardzo opłacalna. Wiadomo od dawna, że reklama telewizyjna jest dźwignią handlu - stąd drakońskie ceny. Zarobki w tej branży sięgają nawet kilkunastu milionów złotych rocznie, zwłaszcza że za udział np. w jednym programie gwiazdy życzą sobie nawet 30 tysięcy złotych !0 komentarze: