Jak podróżować za darmo autostop ! Darmowy atostop - podróżowanie autostopem. Bezpłatny transport. Jak jeździć za darmo ?

Posted: środa, 24 listopada 2010 by Przemo in
0

Jak jeździć za darmo - podróżujemy za darmo autostopem !
flickr, quinn.anya
 
Codziennie dojeżdżasz do pracy oddalonej kilkadziesiąt kilometrów, męczy cię podróż a także koszty z nią związane - skorzystaj z autostopu i podróżuj za darmo, wygodniej albo chociaż taniej niż zwykle.
A może masz wolne miejsce w samochodzie i chcesz je udostępnić komuś, aby płacić mniej za paliwo ?
Podróż autostopem ....

Jeżeli wybierasz się gdzieś daleko i  nie masz własnego samochodu, albo często podróżujesz w jednym kierunku warto skorzystać z opcji "na stopa". Jednak nie jest to forma gdzie stoimy na ulicy i łapiemy "okazję", ale planujemy całą podróż w domu.
W internecie jest wiele serwisów, które oferują kontakt zarówno osób, które mają wolne miejsce w samochodzie i są skłonne udostępnić je za darmo, albo za małą opłatę a także osób które chciałyby się zabrać i czekają na propozycje.

Jak podróżować za darmo ?

Wystarczy, że wejdziemy na stronę np. http://www.autostop.pl/ 

Znajdziemy tam masę ofert osób, które wskazują cel podróży oraz miejsce z którego będą wyjeżdżać. Osoby takie podają swoje dane kontaktowe np. telefon i numer gadu gadu i szukają osób, które chciałyby się zabrać. 

Co w zamian za podróż autostopem - czy jest to bezpieczne ?

Oczywiście do wszystkiego trzeba podchodzić z dystansem, warto wcześniej wszystko zaplanować dowiedzieć się co i jak - dlatego osoby posiadające samochód podają numery kontaktowe. Jeżeli mamy taką możliwość to podróżujmy w towarzystwie np. ze znajomym.
Moglibyśmy się zastanowić co z tego ma osoba, która zabierze nas  swoim autem - no, gdy jest to długa podróż, to ma osobę z którą można porozmawiać, poznać kogoś nowego.
Istnieje jeszcze forma autostopu, w której dzielimy się kosztami paliwa, dlatego zarówno ten kto udostępnia auto jak i osoba, która się dołącza zyskują.

Warto się zastanowić i być może skorzystać z tej darmowej formy podróży..... albo chociaż mniej kosztownej :) 

0 komentarze: