Darmowe Nero, program do nagrywania za darmo, darmowy program do nagrywania płyt, ashampoo burning studio, alternatywa nero, zamiast nero

Posted: poniedziałek, 8 listopada 2010 by Przemo in
0

Darmowy program do nagrywania płyt - alternatywa Nero po polsku, legalnie i za darmo ! 
Jaki program do nagrywania płyt wybrać - za darmo i po polsku ?
Szukasz darmowego programu do nagrywania płyt cd/dvd - wcześniej korzystałeś z triala Nero, albo to twój pierwszy program - warto wypróbować w pełni darmowy (do zastosowań domowych) i z polskim interfejsem program o nazwie Ashampoo Burning Studio 2010 ! 

Po pierwsze program możemy ściągnąć w polskiej wersji językowej min. ze strony : http://www.dobreprogramy.pl/Ashampoo-Burning-Studio,Program,Windows,12487.html

Po zainstalowaniu i odpaleniu pojawi nam się ładny i przejrzysty interfejs programu :


Teraz kilka słów o możliwościach programu - oczywiście jak wcześniej wspominałem wszystko robimy tutaj intuicyjnie (interfejs podobny do tego z Nero i możliwości całkiem spore).

Pierwsza zakładka umożliwia nam nagranie nowej płyty, która może zawierać każdy rodzaj plików czy będą to jednocześnie filmy, zdjęcia, muzyka czy gry - wszystko nagrywamy metodą przeciągnij i upuść :


Ponadto, gdy wrzucamy jakieś pliki - na pasku na dole pojawia się ilość zapełnienia płyty i w zależności czy jest to cd czy dvd będzie to odpowiednio >700MB albo >4700MB (w przybliżeniu).

Ashampoo Burning Studio umożliwia także uaktualniania już nagranych płyt cd/dvd - mowa tutaj głównie o płytach cd-rw oraz dvd-rw, któe umożliwiają wielokrotne nagrywanie i kasowanie danych. Kiedy nie zapełnimy do końca płyty możemy do niej coś dograć - dzięki temu pozostaną stare dane.

Jak większość programów do nagrywania - tutaj także mamy możliwość wypalenia płyty Audio CD / DVD oraz Video CD/DVD co jest bardzo przydatne gdy posiadamy stary odtwarzacz dvd albo muzyczny odtwarzacz płyt audio cd w samochodzie. 

Program daje nam także opcję stworzenia kopii bezpieczeństwa danych naszych plików - dzięki czemu w razie awarii będziemy mogli odzyskać cenne informacje.

Co do podstawowych cech programu, warto tutaj także zaliczyć tworzenie kopii płyty cd/dvd czy nawet Blu-ray a także opcję tworzenia obrazu płyty, która następnie możemy nagrać na czystą płytę. 

Oczywiście program posiada możliwość kasowania płyt wielokrotnego użytku - są tutaj dwie opcje do wyboru szybkie kasowanie płyty albo pełne kasowanie płyty. Jeżeli nie zależy nam bardzo na poufności danych warto wybrać szybkie kasowanie płyty, dzięki czemu już po kilku sekundach otrzymamy czystą - gotową do ponownego nagrania płytę ! 

Jest to naprawdę świetny program, nie ogranicza się to tylko do tego że jest darmowy i po polsku - posiada on także szereg przydatnych funkcji np. nagrywania obrazu płyt (iso), czy możliwości tworzenia okładek do płyt cd/dvd.

0 komentarze: