Jak stworzyć grę flash ? Pracujemy nad grą internetową, robimy własną grę internetową - stwórz grę flash ! Zobacz jak zrobić grę w internecie !

Posted: poniedziałek, 13 grudnia 2010 by Przemo in
2

Jak zrobić grę internetową - stworzymy prostą grę flash ! 
flickr, levyfulop

Bez znajomości programowania, bez specjalistycznej wiedzy stworzymy ciekawą i zaawansowaną grę flash - zobacz jak zrobić grę internetową krok po kroku. Poradnik pokazujący jak stać się twórcą gry flashowej - stwórz własną internetową gierkę flash, dosłownie w kilka chwil.

Tworzymy grę flash - nasza pierwsza stworzona gra internetowa :

Aby przystąpić do tworzenia gry w technologii flash, musimy wejść na stronę :http://www.sploder.com/free-game-creator.php
Za pomocą tej strony internetowej stworzymy własną przeglądarkową grę w technologii flash bez znajomości języków programowania. Jest to o tyle wygodne, że za pomocą gotowych elementów, metodą "Click&play" - przeciągnij i upuść możemy stworzyć całkowicie nowe dzieło sztuki w kilka minut.

Po wejściu na stronę wyświetli nam się menu wyboru kategorii gry flash - możemy stworzyć grę akcji, grę platformową, grę strzelankę albo grę z wykorzystaniem elementów 3d.
Dla przykładu wybiorę kategorię 3d mission creator - będzie to gra flash wykonana przeze mnie.
Po wybraniu kategorii, wyskoczy nam okienko, w którym klikamy Demo, albo Join - w przypadku tej drugiej opcji wymagana jest rejestracja, ale naszą stworzoną grę będziemy mogli udostępnić np. znajomemu.


Otrzymuję mapkę z poziomem 1, za pomocą menu po lewej - metodą przeciągnij i upuść mogę układać obiekty na mojej mapce. Te dwa kwadraciki na początku to miejsce z którego zaczynam grę Start oraz gdzie muszę dotrzeć End .
Wkładając jakiś obiekt na mapie i przytrzymując klawisz Shift - mogę tworzyć jego klon, dzięki temu można szybciej umieszczać te same obiekty na mapie.
Przykładowo zrobiona mapka, może wyglądać następująco :


Jeżeli chcemy przetestować naszą grę - z menu na samej górze wybieramy opcję TEST.
A oto zrzuty ekranowe ze zrobione gry internetowej (no i oczywiście uruchomionej):

Jeżeli chcemy przesłać grę znajomemu, należy zarejestrować się w serwisie i kliknąć na stworzonej grze w menu na samej górze Publish.
Gry wyglądają naprawdę dobrze, a inwencja zależy tylko od nas - powodzenia w tworzeniu gry internetowej !

2 komentarze:

  1. Anonimowy says:

    zajebista gra jest :D

  1. Anonimowy says:

    dojenie waszych pomysłów na grę. w tym serwisie gra może i jest wasza ale to autor tej strony zgarnia profit za waszą pracę i pomysł. Chcesz zrobić grę Flash i na niej zarobić - naucz cie flasha nie ma innej drogi, na skróty jak w tym wypadku to można najwyżej dać komuś innemu zarobić.
    Dla motywacji dodam ze mi opanowanie flasha do stopnia pozwalającego na stworzenie gry oraz stworzenie tej gry ( o poziomie adekwatny do gier w tym portalu), zajęło niespełna 4 miesiące.