Czym handlować na allegro ? Jak zarobić na allegro - zarabianie na aukcjach !

Posted: piątek, 10 grudnia 2010 by Przemo in
15

Czym handlować na allegro - zarabiaj na aukcjach internetowych !
 flick, Joe Shlabotnik

Tym razem coś dla osób, które mają żyłkę do interesów - pokaże w jaki sposób możemy pozyskać towar na aukcje internetowe - tak aby sprzedać go drożej. Czyli mówiąc inaczej czym handlować na allegro aby zarobić.

Zarabianie na aukcjach internetowych :

Przed przystąpieniem do sprzedaży na allegro, warto zobaczyć na jakie towary jest popyt - czyli, które towary na allegro sprzedają się najczęściej i najchętniej.
W tym celu odwiedźmy kilka kategorii na allegro i posortujmy je według Ofert kupna - wtedy zobaczymy ilu jest zainteresowanych :


 Dokładnie prześledźmy co mają wystawieni najlepsi sprzedawcy i co oferują w jakiej cenie.
 Jeżeli już wiemy co chcemy sprzedawać to wejdźmy na stronę aukcyjna http://www.ebay.pl/ 
- jest to serwis aukcyjny, który prowadzi aukcje międzynarodowe.
Załóżmy więc, że będziemy chcieli sprzedawać konsolę - mnie udało się znaleźć ją już w cenie 150 GBP - czyli około 750 złotych - do tego koszta wysyłki. 

Warto jednak szukać towarów, których u nas nie ma, albo jest ich na tyle mało, że stają się atrakcyjnym towarem - konkurować możemy zarówno ceną, ale i jakością towaru, obsługą klienta czy komplementarną ofertą. 
Gdy posiadamy większą ofertę niż konkurencja, to możemy sobie pozwolić nawet na wyższą cenę - gdyż i tak bardziej opłaca się kupić komuś kilka rzeczy u nas, niż płacić każdorazowo za wysyłkę u kogoś innego.

15 komentarze:

 1. Fajny artykul. Temat jest mi bliski bo akurat sprzedaje na Allegro i pomagam innym w tym wzgledzie.

 1. Anonimowy says:

  mozesz podac swoj numer gg potrzebuje zaPytac o kilka spraw zwiazanych z sprzedaza na allegro. :)

 1. Jezeli do mnie piszesz to moje dane sa po zostawieniu maila na http://SukcesAukcjonera.pl

 1. esklepy says:

  Coraz cześciej jest trudno o takie towary choć nowości takie jak ipad 2 iphone 4 dobrze sie sprzedja ale z drugiej strony szybko i znajduja sie osoby które też to oferuja. Trzeba być szybkim

 1. Anonimowy says:

  lol

 1. i szybkim i mieć w miarę tanie przedmioty

 1. mjm says:

  witam zamieściłem na moim blogu kilka porad jak zwiększyć sprzedeaż i pokonać konkurencję

  http://leszcz-no-more.blogspot.com/

 1. Anonimowy says:

  ale gowno

 1. Anonimowy says:

  www.mafoo.pl

 1. Anonimowy says:

  Gówniany artykuł, nic z niego nie wynika.

 1. Anonimowy says:

  Głupoty. Wchodzenie w najbardziej nasycony asortyment oznacza minimalne marże ( albo nawet zerowe ). Trzeba poszukać tego, czym NIKT albo PRAWIE NIKT nie handluje. Innymi słowy znaleźć NISZĘ. Nie ma sensu wykrwawiać się na chodliwych towarach. Autor jaki widać - ma znikome rozeznanie w realiach allegro.

 1. Piotr says:

  Zgadzam się z przedmówcą. Najważniejsze to znaleźć dobrą niszę.

 1. Jeśli towar, który oferujesz np. na allegro zajmuje najwyżej 3 strony ofert to masz szansę opanować z powodzeniem niszę.
  Jeśli Twoi naśladowcy zaczną Ci przeszkadzać i zacznie się wojna cenowa oferty zajmą ok. 10 stron musisz mieć następną niszę. z doświadczenia wiem, że maksymalnie do 2lat można zarobić na danej niszy potem zaczyna się masówka.

 1. Anonimowy says:

  Ja tak dla przykładu to mam sklep elektryczny więc handluję, tak dla przykładu: tulejkami uciskowymi i korytkami kablowymi. I, prawdę powiedziawszy, to nie wiem, czy wchodzenie obecnie na Allegro, przy tak dużej konkurencji jest opłacalne, tym bardziej, że Allegro ma swoje, niemałe, prowizje...

 1. Marta says:

  Obecnie powstaje co raz więcej sklepów internetowych. Sama częściej kupuję już w sklepach niż na allegro. Mam też kilka swoich ulubionych do których często wracam np. https://butymodne.pl/. Sklepy online są dziś bardzo dobrze rozwinięte i posiadają przeważnie szeroką ofertę produktową.