Jak można zarabiać w internecie ? Zobacz sposoby zarabiania w sieci ...

Posted: sobota, 11 grudnia 2010 by Przemo in
1

Sposoby na zarabianie pieniędzy w internecie - jak zarabiać w sieci ?

Tym razem przedstawię najpopularniejsze sposoby na zarabianie w internecie. Zobacz w jaki sposób możesz dorobić sobie do kieszonkowego, albo zarobić duże pieniądze - inicjatywę pozostawiam tobie.

W jaki sposób zarabiać w internecie :

Będzie to artykuł raczej skierowany do osób, które posiadają własną stronę internetową, forum albo bloga - gdyż w większości przypadków aby zarabiać w internecie będziemy musieli do czegoś zachęcić odbiorców.
Jeżeli komuś wydaje się, że zarabianie w internecie polega wyłącznie na sprzedaży produktów i namawianiu kogoś do kupna tego i owego to jest w błędzie - zarabiać w internecie można w sposób mało inwazyjny i prawie pewny. Nie mniej opiszę tutaj większość sposobów na zarabianie w internecie.

Mam małą stronę, forum, bloga - czy mogę zarobić na niej w internecie ?

To zależy od tego jak mała jest to strona - czyli ile osób dziennie ją odwiedza. Z moich obliczeń wynika, że aby zwrócił się koszt serwera w cenie około 30 złotych musimy mieć około 15 tys. odsłon miesięcznie - oczywiście zależy to od stawki jaką płaci reklamodawca.
W przypadku małych stron internetowych najlepszą formą zarabiania jest według mnie reklama odsłonowa tzn. CPM - płacona za każde 1000 odsłon. 
Dzięki temu, nie musimy liczyć na to że i tak niewielka grupa odbiorców kliknie w reklamę, czy kupi jakiś produkt, który polecamy.
Pieniądze otrzymamy więc niezależnie od akcji, jaką użytkownik wykonana na naszej stronie.
Mam średniej wielkości portal, stronę albo duży portal, stronę lub forum internetowe - jak tutaj zarobić ?

No tutaj mamy o wiele większe pole możliwości. Możemy zarejestrować się w jakimś programie partnerskim, które zazwyczaj oferują prowizję od sprzedaży czy nawet od przekierowania użytkownika na ich stronę. Mając dużą liczbę użytkowników możemy przyjąć, że część z nich kliknie w takie reklamy - co więcej, jeżeli jest to strona tematyczna to na pewno ktoś kupi dany produkt, a my otrzymamy prowizję.
Ponadto warto zbierać adresy email użytkowników, do których możemy wysyłać następnie reklamy - oczywiście użytkownik na podstawie regulaminu serwisu musi się na to zgodzić.

Możliwości zarabiania na stronach internetowych :

1) Program partnerski - opiera się na poleceniu komuś jakiegoś produktu czy usługi - dzięki temu, jak ktoś z naszej strony kupi dany produkt to my otrzymamy prowizję. Do takich programów partnerskich można zaliczyć np. Złote Myśli

2) Reklama CPM - reklama płacona za każde 1000 odsłon bannera na naszej stronie. Jest to bardzo atrakcyjna forma reklamy, do niczego nie namawia użytkowników a my mamy pewne źródło dochodu - jedną z takich reklam jest np. CPMProfit

3) Linki Adhref - jest to reklama w postaci linków (odnośników) do stron, wplecionych w teksty na naszej stronie. Dzięki temu, że jest mało inwazyjna możemy ją stosować praktycznie wszędzie.

4) Baza email - jeżeli mamy duży serwis, to możemy rozsyłać płatne reklamy w postaci wiadomości email. Jest to także pewne źródło dochodu - oczywiście nie może to być wbrew użytkownikowi (spam).

5) Bannery, linki - czyli umieszczanie płatnych bannerów i linków na naszej stronie. Możemy tego dokonać dzięki systemom, które oferują panele sprzedaży miejsca na naszej stronie np. Adtaily.

6) Sklep internetowy - jest to forma szczególnego nacisku na zarobkowanie. Sklep internetowy nastawiony jest na sprzedaż i tutaj bannery reklamowe raczej nie są właściwym wyjściem - sprzedajemy tutaj produkt, musimy się skupić na atrakcyjnym towarze np. niskiej cenie, komplementarności oferty, dobrej obsłudze klienta itp...

7) Porównywarki cenowe - możemy na naszej stronie internetowej zaimplementować system, dzięki któremu osoba, która będzie chciała kupić daną rzecz zostanie przekierowana do popularnych porównywarek cenowych a my dostaniemy od tego prowizję. Z takiej formy zarobkowania możemy skorzystać np. w serwisie Ceneo. 

1 komentarze:

  1. Ten komentarz został usunięty przez autora.