Jak jeżdzić taniej - auta elektryczne ! Jak przerobić auto elektryczne - przerabiamy auto na elektryczne. Gdzie kupić auto elektryczne ?

Posted: niedziela, 12 grudnia 2010 by Przemo in
6

Zobacz samochody elektryczne - jak przerobić, gdzie kupić, jaka oszczędność ?
flickr, Artnow314

Chcesz płacić mniej za benzynę, a może w ogóle nie chcesz płacić za benzynę - jeżeli tak to zobacz rozwiązanie jakie przynoszą auta z napędem elektrycznym. Zobacz jak i gdzie można przerobić auta na samochód elektryczny i jakie oszczędności przynosi auto elektryczne - zobacz wady i zalety aut elektrycznych ! 

Auto z napędem elektrycznym - a to już ?!

Tak, samochody z napędem elektrycznym to rzeczywistość - to że nie widzimy ich na polskich drogach, albo są na nich rzadko to nie wynik tego że ich nie ma. Jest to spowodowane czymś innym - o czym napiszę dalej.

 

Na wideo powyżej jest przykład samochodu elektrycznego Opel Ampera - zwrócicie uwagę jak bezgłośnie się on porusza i fakt, że auta elektryczne nie muszą być wcale brzydkie.

Wady aut elektrycznych :

 Zacznę od wad samochodów elektrycznych i opinii, które są z nimi związane. Po pierwsze wadą takich samochodów jest stosunkowo wysoka cena - chodzi głównie o koszt akumulatorów, które na tę chwilę do tanich nie należą.
Kolejną sprawą jest ograniczony zasięg - głównie przez infrastrukturę w Polsce - nie ma gdzie dotankować "prądu" dla naszego samochodu - zasięg przeciętnego auta to około 150km. Oczywiście są samochody, które na pełnym akumulatorze potrafią przejechać ponad 300 km, jednak ich koszt wzrasta.
Auta elektryczne są na razie nowością i trzeba poczekać aż wejdą do użytku codziennego - w Polsce (co szkoda, bo w innych krajach jest ) nie wprowadzono na razie żadnych zniżek na zakup takiego auta.  
Dochodzą jeszcze kwestie trwałości akumulatorów, które wystarczają na około 6-7 lat eksploatacji.

Zalety aut elektrycznych:

Pierwszą i podstawową zaletą jest koszt eksploatacji - jest nieporównywalnie niski do benzyny. Koszt przejechania autem z napędem elektrycznym odcinka 100 km  to około 5 złotych. 
Jak każdy wie - prąd elektryczny w stosunku do benzyny to woda a złoto ;)
Kolejna zaleta to ochrona środowiska - auto takie praktycznie nie wytwarza spalin, ponadto jest bardzo ciche (nie ma silnika) a więc nie emituje hałasu.

Podsumowanie - kalkulator opłacalności auta elektrycznego :

Auta elektryczne mają swoje wady i zalety - istnieje jednak ciekawy kalkulator pod adresem : http://www.samochodyelektryczne.org/kalkulatory/oplacalnosc_samochodow_elektrycznych.htm#wyniki 

  
Możemy tutaj w przybliżeniu określić po jakim czasie zwróci nam się koszt zakupu auta elektrycznego.

Jak przerobić auto benzynowe na napęd elektryczny : 

Istnieje możliwość przerobienia auta z napędem benzynowym na auto z napędem elektrycznym - koszt takiej przeróbki może jednak sięgnąć 20 tys złotych.
Jak przerobić zwykłe auta na elektryczne, możecie przeczytać na jednej ze stron :
http://www.autoelektryczne.com/e_auto.htm 
http://www.energyfree.republika.pl/ae_bud.htm 

 

Jeszcze nie zdecydowany - przeczytaj z pierwszej ręki użytkownik auta elektrycznego :

Jeżeli chcesz dowiedzieć się jak sprawdza się auto elektryczne w rzeczywistości to warto zapytać kogoś kto ma taki samochód. Pan Maciej kupił 6 letniego Peugota 106 za 15 tysięcy złotych z napędem elektrycznym i dzięki temu miesięcznie na dojazdach do pracy oszczędza 1300 złotych - przeczytaj http://wiecejtlenu.pl/2008/07/01/jezdzic-na-prad/ 

Warto także zainteresować się modelami aut elektrycznych, które są w budowie :

Gdzie kupić auto elektryczne ?

Trochę ciężko odpowiedzieć gdzie kupić tanie auto elektryczne - w Polsce będzie to bardzo ciężkie.
Jest jednak możliwość kupna w miarę taniego samochodu z napędem elektrycznym - przyjrzyjmy się popularnemu serwisowi aukcyjnemu Eba, który ma możliwość określenia z jakim napędem chcemy kupić auto - w przeciwieństwie do Allegro tutaj jest napęd elektryczny.


Za około 20 tysięcy jesteśmy w stanie kupić ładny samochód elektryczny - oczywiście dojdą jeszcze koszty sprowadzenia takiego auta z zagranicy. Nie mniej warto zobaczyć :)
 

6 komentarze:

 1. rs232 says:

  Wszystko ladnie pieknie tylko samemu mozna przeprowadzic konwersje auta spalinowego na elektryczne, po wiecej informacji zapraszam na
  http://rs232.elektroda.eu/
  http://www.rs232.com.pl
  http://www.rs232.pl

 1. Przemo says:

  Oczywiście, jeżeli wie się jak to można samemu - jeżeli nie to warto powierzyć taką modernizację specjaliście.

 1. Anonimowy says:

  Co za bzdury. Dane nie aktualne. Całość pokazana tak że niby spalinówka była i tak wygodniejsza. Gratuluję autorowi lobbowania koncernom. Ludzie poszukajcie wiarygodnych danych bo ten tutaj to sługus naftowy . EV jest taniej zrdowiej i wygodniej taka jest prawda.

 1. Anonimowy says:

  Dobrze że w ogóle napisał coś, bo do tej pory to cisza i nie istniał problem. Teraz już coś słychać gdzie niegdzie. I to jest pocieszające.

 1. Anonimowy says:

  jak na razie to owszem sprawdzają się ale skutery, np takie http://www.tylkomotory.pl/aktualnosc/bmw-c-evolution-elektryczny-fun
  auta elektryczne są faktycznie tańsze w eksploatacji, są znacznie cichsze ale wciąż mają mały zasięg, infrastruktura umożliwiająca doładowanie w trasie - nie istnieje. Więc jeśli już to takie auto na krótkie dystansy, ale czy wtedy faktycznie nadal się to opłaca? Podejrzewam, że to zacznie naprawdę być opłacalne za jakieś 5 lat , może mniej.

 1. Anonimowy says:

  Polecam ROMET 4E w firmie Auto-Tar w Tarnowie można go wypożyczyć do testów ZA DARMO aby wyrobić sobie własne zdanie. Zapraszam tel:14 6743929