4

Zawsze świeża wersja strony w wyszukiwarkach - częsta aktualizacja strony w Google !
flickr, GaelG

Posiadasz stronę internetową i chciałbyś, aby była ona zawsze aktualna w wyszukiwarce - inaczej mówiąc, chciałbyś aby nowe podstrony pojawiały się jak najszybciej w wyszukiwarce ? 
Dzięki częstej aktualizacji strony w wyszukiwarkach, twoja strona będzie częściej odwiedzana - zobacz jak zwiększyć ruch na swojej stronie - czyli jak posiadać zawsze świeżą wersję strony w Google.
Częsta aktualizacja strony to większy ruch :

Jeżeli jesteś twórcą strony internetowej, to na pewno zależy ci na dużym ruchu na swojej stronie internetowej. Aby tego dokonać musisz posiadać oczywiście ciekawe artykuły internetowe, a także musisz odpowiednio wypozycjonować swoją stronę www. 
Pokażę ci w jaki sposób wpłynąć na wyszukiwarkę Google i nie tylko - tak, aby podstrony i artykuły na twojej stronie były dostępne w wyszukiwarce zawsze wtedy, kiedy je dodasz na swoją stronę - czyli inaczej mówiąc jak szybciej indeksować swoją stronę w Googlach.

Pingowanie strony - krok po kroku :

Szybkiej aktualizacji treści swojej strony w wyszukiwarkach możemy dokonać za pomocą narzędzi do "pingowania". Dzięki temu powiadamiamy roboty indeksujące o zmianie zawartości twojej strony internetowej - czyli, że coś na niej uległo zmianie.
Powoduje to, że roboty indeksujące np. robot Google po dostaniu takiego komunikatu automatycznie zajrzy na twoją stronę internetową i zaindeksuje jej aktualną zawartość.

Aby przeprowadzić szybką aktualizację zawartości swojej strony internetowej, skorzystajmy z narzędzi do pingowania dostępnych na takich stronach jak np :


 Wystarczy na stronie  http://ping.in/index.php wpisać nazwę swojej witryny (tytuł bloga) a także jej adres - następnie klikamy przycisk Send Pings, znajdujący się na dole strony i czekamy na wyniki.

Podobny serwis do pingowania własnego bloga znajduje się pod adresem : http://www.pingmyblog.com/

Możemy tutaj także oprócz tytułu strony i podania jej adresu, podać także kanał RSS - następnie wybieramy serwisy do których ma zostać wysłany komunikat o aktualizacji naszej strony i klikamy "Ping my Blog"

Inne serwisy do pingowania własnej strony/bloga :

Warto także zajrzeć na inne strony, które także potrafią skutecznie sprowadzić roboty indeksujące na twoją stronę internetową :

 

Jeżeli mamy własnego bloga to pamiętajmy także o narzędziu udostępnianym przez Google, mianowicie http://blogsearch.google.com/ping 

4 komentarze:

  1. Wreszcie po ludzku napisane co i jak, bardzo konkretny blog. Na pewno jeszcze wrócę