Darmowa gra planszowa - zrób własną grę planszową. Gry planszowe do wydrukowania !

Posted: niedziela, 16 stycznia 2011 by Przemo in
4

Darmowe gry planszowe - wydrukuj bezpłatnie grę planszową !
flickr, basykes

Lubisz gry planszowe, nie chcesz jednak tracić pieniędzy - pobierz za darmo i wydrukuj grę planszową samodzielnie we własnym domu ! Darmowe gry planszowe do wydrukowania - czyli jak zrobić własną grę planszową za darmo ...

Darmowa gra planszowa - nożyczki, klej i drukarka :

Jeżeli lubisz gry planszowe to warto zainteresować się dostępnymi w internecie za darmo grami, które możesz samodzielnie złożyć w swoim domu. Wystarczy ci do tego zwykła drukarka, nożyczki i ewentualnie klej.

Źródło : neutralbox.com, micropul, rules
Pierwszą grą, którą wam zaproponuję jest gra planszowa o nazwie Micropul - do pobrania ze strony http://neutralbox.com/micropul/downloads.html 
Znajdziecie tam zarówno planszę (kafelki) oraz instrukcję w języku polskim. 
Jest to logiczna gra dla dwóch graczy, w którym naszym zadaniem jest wykreowanie nowej energii z rdzenia energetycznego - dla osób, które lubią myśleć, gra jest warta polecenia.

Bones - to kolejna logiczna gra przypominająca słynne kółko i krzyżyk, dostępna pod adresem : http://www.bonegames.com/games/bones.html
Nie jest to jednak zwyczajne kółko i krzyżyk, gdyż plansza zawiera pole 5x5 - gramy tutaj przy pomocy żetonów, które mogą na siebie zachodzić - dzięki czemu jesteśmy w stanie zakryć przeciwnikowi jego oznaczenie.

źródło : wybory.ugu.pl 

Kolejną propozycją będzie gra pt. Wybory, jest to gra całkowicie Polska, której pliki możemy ściągnąć ze strony http://www.wybory.ugu.pl/plik.html 
Zaczynasz z 600 000 gotówki i 1% poparciem, to od ciebie zależy czy to ty zasiądziesz w Polskim Parlamencie ... - gra przypomina nieco grę Monopoly.

Dominus Maris - gra strategiczna 


Jedna z ciekawiej prezentujących się gier planszowych dostępnych do wydrukowania za darmo.
Jest to gra strategiczna pt. Dominus Maris, którą możecie znaleźć pod adresem http://www.dominusmaris.com/
Jako przywódca jednej z nacji min. Rzymu, Sparty, Kartaginy itp...musimy stoczyć walkę z maksymalnie 4 przeciwnikami.Wygrywa ten, który utrzyma się najdłużej na polu walki.

Inne gry planszowe do wydrukowania za darmo :


Kilka ciekawych for o darmowych planszówkach :

4 komentarze:

 1. Anonimowy says:

  Dobra pro Gra ;
  d

 1. Bartek says:

  Świetny wpis. Zaraz zaczynam drukować - zobaczymy czy darmowe papierowe produkcje mogą równać się tym sklepowym. Pozdrawiam.

 1. PROGLOBAL says:

  Rozbudowana gra do niewydrukowania za darmo
  http://www.gra24h.pl/gra_planszowa.php?idgra=1252

 1. Dużo darmowych gier do wydruku, ale skierowanych do przedszkolaków i młodszych uczniów jest na www.debinski.edu.pl