1

Alternatywne sposoby zarabiania w internecie - upload plików ! 

Chciałbym teraz napisać słów kilka na temat sposobu zarabiania pieniędzy w internecie. Jest wiele stron temu poświęconych - ja nie będę tutaj opisywał sposobów na zarobek w postaci czytania i odbierania płatnych e-mail. Uważam, że sposób z meilami jest nieco "sztuczny" i w rzeczywistości więcej na nim stracimy niż cokolwiek zarobimy. 

Przedstawiam tutaj najpopularniejsze hostingi plików, które płacą za upload plików (*czyli wysłanie pliku na ich serwer) i odpowiednią ilość ich pobrań.
 Przeważnie pieniądze są liczone na podstawie 1000 pobrań jakiegoś pliku - jeżeli będzie on popularny to praktycznie nie ma problemu ze spełnieniem tego warunku. 
Pierwszą stroną będzie strona http://uploading.com/partners 
uploading.com
Zależnie od pliku jaki wrzucimy (*wagi) dostaniemy odpowiednio ok 1$ za 1000 pobrań pliku ważącego 1mb oraz 5$ za plik ważący ponad 250mb !
W zależności od zaangażowania - i pobierania naszych plików otrzymujemy status od Light do Ultra. Rozpiętość w zarobkach waha się od 1-4 $ za 1000 pobrań pliku ważącego tylko 1mb oraz 5-20$ za plik ważący odpowiednio <250mb.
uploading.com /zarabianie za 1000 pobrań
Minimalna kwota do wypłacenia w tym programie to 30$ czyli na nasze jakieś około 90 złotych przy kursie dolara 3zł. Dodatkowo zarabiamy 10% poleconych użytkowników - jeżeli coś zarobią to my dostaniemy od tego profit. 
Kolejną ciekawą stroną jest http://storage.to/earn

W tym przypadku minimalny rozmiar pliku to aż 90mb ! Jednak tutaj jest mniejszy minimalny próg wypłaty ustawiony na 10 USD. Co do zarobków : 
 
storage.to
Jak widzimy za 1000 pobrań pliku ważącego minimum 90mb dostaniemy 10USD czyli około 30 złotych ! 
A więc jednocześnie osiągniemy minimalny próg wypłaty ! Tutaj także otrzymamy 10% gratis od poleconych ! Minusem tego rozwiązania jest to że aby zacząć zarabiać trzeba wykupić konto premium - na rok kosztuje aż 50 euro - więc ten sposób tylko dla mających naprawdę dużą siłę przebicia !

Znienawidzony http://rapidshare.com/ - tutaj też można zarobić !
Piszę znienawidzony, ponieważ wielu użytkowników nie lubi z niego ściągać, wiąże się to z czekaniem oraz limitami nałożonymi na darmowe konta. 
Jednak istnieje tzw. system zbierania punktów pod adresem : https://ssl.rapidshare.com/cgi-bin/collectorszone.cgi
Gdzie uploadując pliki dostaniemy za każde ściągnięcie aż 1 punkt ! Kiedy osiągniemy pułap 8 000 punktów, możemy wymienić je na płatne konto premium. Możemy z nim zrobić co chcemy ;)


rapidshare.com
Hotfile robi ostatnio furorę - http://hotfile.com/affiliate.html 

Jest szybki i bardzo przyjazny użytkownikowi - pomimo, że posiada podobne ograniczenia jak rapidshare. 
hotfile.com / statystyki zarabiania
Jak widzimy rozpiętość w zarobkach zależy od statusu jaki posiadamy. Przy najgorszym założeniu jesteśmy w stanie za plik ważący 5mb zarobić 2$ na każde 1000 pobrań !
Istnieje tutaj bardzo przyjazny program partnerski - w którym zarabiamy do 20% z każdego poleconego użytkownika ! Ponadto istnieje tutaj brak reklam i przyjazny interfejs dla użytkownika !

1 komentarze:

 1. Anonimowy says:

  Witam,

  ciekawy temat, dodał bym ciekawą ofertę serwera HellShare, który proponuje korzystny program dla uploaderów:

  Za każde pobranie pliku otrzymuje uploader 5% wartośći pliku

  Przykłady:
  Za 1 pobranie 2 GB pliku otrzymuje uploader 100 punktów kredytowych. Te punkty może wykorzystać na pobieranie lub w momencie kiedy ich nazbiera 9 000, zamienić je na pieniądze systemem 9 000 punktów kredytowych = 11 zł.
  Za 1 000 pobrań 2 GB pliku otrzymuje uploader 122 zł

  Wypłaty już od 11 zł i to w złotówkach, bez umowy na papierze i do drugiego dnia od złożenia wniosku o wypłatę

  Za polecenie nowego uploadera otrzymuje osoba polecająca przez okres jednego miesiąca identyczną prowizję jaką uzyska osoba polecona

  Więcej szczegółów znajdziecie na stronie http://www.hellshare.pl/zarob