Najtańsze paliwo, tanie stacje benzynowe, ekologiczna jazda, eko jazda, jak płacić mniej za benzynę ? Jak oszczędzić na benzynie ?

Posted: środa, 11 sierpnia 2010 by Przemo in
0

Płać mniej za benzynę - znajdź najtańszą stację benzynową w twojej okolicy. Zobacz co to eko jazda i ogranicz zużycie benzyny !
Każdy kierowca wie, jak drogie jest utrzymanie samochodu - jeżeli się nic nie psuje, toi  oprócz ubezpieczenia i wymiany oleju, trzeba płacić za wciąż drożejącą benzynę. 
Granica 5 złotych za litr benzyny jest ciągle do osiągnięcia, dlatego warto ograniczać koszty poprzez odpowiednią technikę jazdy, i oczywiście cenę ! 

Ekologiczna jazda - jak prowadzić samochód aby płacić mniej. 
Istnieją metody na skuteczne ograniczenie zużycia paliwa tzw. styl "eko jazda" - dzięki czemu będziemy w stanie uzyskać kilkuprocentowy spadek zużycia paliwa.
   Należy zastosować się do poniższych wskazówek, a na pewno odczujesz różnicę w portfelu :
- gdy dojeżdżasz do czerwonego światła to nie przyśpieszaj, staraj się dojechać na możliwie najwyższym biegu nie używając gazu
- błędnym założeniem jest jazda na "luzie", wielu kierowców popełnia ten błąd. Powinno się jechać na biegu, bez dodawania gazu, dopiero wtedy auto nie pobiera benzyny
- kiedy się da to poruszaj się z zamkniętymi szybami gdyż opór powietrza jest mniejszy
- podobnie jak wyżej, staraj się nie wozić na dachu auta nie potrzebnych rzeczy np. stojaków na rowery itp... - pamiętaj o odpowiednim ciśnieniu w oponach, każde 0,5 bara zwiększa zużycie paliwa o ok. 3%
- jedź na możliwie największym biegu, nie zachowuj się zbyt agresywnie na drodze

Wyszukaj najtańszą stację w swojej okolicy :

Pewnie zauważyłeś że ceny benzyny na różnych stacjach się różnią - ale i nie tylko, może być tak, że stacja tej samej firmy ma różne ceny w zależności od regionu itp... warto więc dowiedzieć się gdzie jest taniej.
Skorzystaj z bezpłatnej wyszukiwarki informacji o najtańszych stacjach benzynowych z twojej okolicy.

Wystarczy, że wejdziesz na stronę internetową http://www.stacjebenzynowe.pl/ 
należy jednak dokonać bezpłatnej rejestracji, po której można się zalogować.


Następnie klikamy na przycisk znajdź stacje i wpisujemy najbliższą lokalizację. Zostaną nam przedstawione stacje paliw w okolicy wraz z cenami za litr paliwa - oraz stacje w których wykryto nieprawidłowości ! 

Kolejną ciekawą stroną jest http://www.cenapaliw.pl/ , gdzie znajdziemy najniższe ceny paliw w danych miastach.


Warto skorzystać z wyszukiwarki i zaopatrzyć się w informację o cenach na stacjach, gdyż w podróży ceny paliwa mogą różnić się nawet kilkanaście groszy na litrze.


0 komentarze: