0

Praca tymczasowa - zacznij pracować jako tajemniczy klient ! 
flickr, Anonymous9000

Jeżeli nie masz dużego doświadczenia, jesteś studentem albo uczniem warto zastanowić się nad pracą w formie "tajemniczego klienta".

Na czym polega praca i kim jest tajemniczy klient ?  

Pracą może zainteresować się praktycznie każda osoba, wystarczy umieć oceniać innych - a ta rzecz przychodzi nam z łatwością. Tajemniczy klient to osoba, która sprawdza jak sobie radzi w pracy inny pracownik  - czy jest dobrze przygotowany, dba o klienta, jest zainteresowany potrzebami firmy w której pracuje, dba o miejsce pracy, szybko i rzetelnie wykonuje swoje obowiązki, jest odpowiednio ubrany i posiada odpowiednią wiedzę.


Należy jednak pamiętać, że osoba której pracę będziemy oceniać może pracować od niedawna i nie czuć się jeszcze w nowym miejscu pracy na tyle dobrze aby zapanować nad wszystkim. Warto więc wziąć pod uwagę to, że może się ona stresować, może o czymś zapomnieć czy się pomylić. 


Pracując jako tajemniczy klient przede wszystkim nie możemy dać po sobie poznać w jakiej roli jesteśmy - trzeba stwarzać pozory normalnego klienta. 


Gdzie i kiedy pracować ?

Pracę wykonuje się w momencie, kiedy jest zapotrzebowanie danej firmy na zbadanie rzetelności jej pracowników. Nie jest to praca stała, są to raczej tymczasowe zlecenia - często polegające na odwiedzeniu restauracji, sklepu, marketu, banku, poczty itp...  
Po każdej "akcji" należy sporządzić odpowiedni raport i wysłać go do naszego zleceniodawcy - on natomiast zwraca nam wszystkie koszta, których w związku z pracą dokonaliśmy np. zakup kanapki, kawy czy napoju w restauracji itp...


Aby dostać tę pracę należy szukać ofert podpisanych jako "praca tajemniczy klient" albo "audytor", warto zajrzeć min na :


http://www.rubisco.pl/audytor.php
http://www.infopraca.pl/praca/s/tajemniczy+klient
http://www.praca-audytor.pl/
http://www.careerjet.pl/tajemniczy-praca.html

0 komentarze: