3

Sprawdź czy ta firma rzeczywiście istnieje - jak sprawdzić firmę ?
Czy praca nie jest oszustwem ? Sprawdzamy numer NIP i REGON ! 

flickr, bransorem
Przeszukując oferty pracy możemy nie jednokrotnie natrafić na bardzo atrakcyjne finansowo posady - warto więc sprawdzić czy nowy pracodawca jest wiarygodny zgodnie z prawem aby zaoszczędzić sobie niemiłego rozczarowania.
Podobnie rzecz się ma z różnego rodzaju pracami chałupniczymi a także wszystkimi innymi gdzie trzeba wpłacić pewną kwotę początkową - jak zastrzegają pracodawcy - kwota ta jest "kaucją" za towar który wysyłają.
Chodzi o to, aby po dostarczeniu towaru nie okazało się, że ktoś nagle zrezygnuje - ale czy na pewno nie jest to naciąganie ?

W kilka minut na stronie Głównego Urzędu Statystycznego, możemy sprawdzić wiarygodność firmy tzn. czy w ogóle ona istnieje, kto jest jej właścicielem i gdzie posiada ona swoją siedzibę.
Wystarczy, że wejdziemy na stronę http://www.stat.gov.pl/regon/


Znając numer NIP albo REGON firmy, która nas interesuje - wpisujemy go w odpowiednim okienku i wyszukujemy informacje.
Powinniśmy odnaleźć interesującą nas informację - jeżeli takowej nie ma to warto być naprawdę ostrożnym - ewentualnie rozstrzygnąć to z przyszłym pracodawcą.

3 komentarze:

  1. tutaj także jest opis http://gwo24.pl/praca-za-granica-przed-wyjazdem-sprawdz-pracodawce/

  1. Ten komentarz został usunięty przez autora.
  1. Bardzo cenne informacje. Obecnie szukam pracy za granicą jako opiekunka i staram się wyszukiwać tylko oferty od renomowanych firm. Na portalu https://www.carework.pl/praca/opieka-niemcy/ można znaleźć np. zweryfikowane oferty od rzetelnych i doświadczonych pracodawców, którzy zapewniają pełną informację na temat sytuacji, jaką zastanie na miejscu przyszła opiekunka. Zdecydowanie polecam szukać pracy w takich miejscach.