2

Darmowe polskie kanały telewizyjne dostępne online - przez internet !
Oglądaj na żywo kanały telewizyjne przez sieć.
flickr, nist6ss

Kto z nas nie lubi sobie od czasu do czasu obejrzeć dobrego filmu, czy serialu - tym razem możemy poszerzyć nasze możliwości o oglądanie telewizji przy pomocy internetu.
Zobacz w jaki sposób oglądać bez żadnych kosztów na żywo polskie kanały telewizji online- nie trzeba instalować żadnego oprogramowania !


Telewizja przez internet - to możliwe :

Oczywiście gdybyśmy posiadali tuner telewizyjny to zapewne nie czytałbyś tego artykułu - w tym wypadku miałbyś zagwarantowaną jakość obrazu podobną do tej z telewizji tradycyjnej.
W naszym przypadku skupimy się na możliwości oglądania telewizji przez internet - za pomocą przeglądarki internetowej i wbudowanych odtwarzaczy wideo - dzięki temu nie będziesz musiał instalować u siebie zbędnego oprogramowania.

Dostępne tutaj kanały telewizyjne są wyłącznie polskie - jest to lista tych kanałów, które oficjalnie są nadawane przez te stacje w internecie (a więc wszystko jest legalnie.

4 fun TV :

Pierwszą stacją jaką możesz oglądać przez internet jest 4Fun TV dostępne na stronie : http://www.4fun.tv/live.html 

 
Jest to program rozrywkowy, gdzie głównie znajdziemy różnego rodzaju teledyski i dużo magazynów muzycznych.

Rebel TV :

Kolejny kanał telewizyjny nadawany całkowicie po polsku to RebelTV dostępny pod adresem : http://www.rebel-tv.pl/live.html 

Ta stacja telewizyjna także w większości posiada ramówki muzyczne. W momencie oglądania tych kanałów, możemy powiększyć obraz (tak aby mieć go na całym ekranie) wystarczy kliknąć 2x na wyświetlany obraz.

TV Disco : 

Jak można się spodziewać kanał poświęcony muzyce Disco  http://www.tvdisco.pl/live.html
W tym przypadku będziemy zmuszeni ściągnąć niewielki player do naszej przeglądarki, aby móc poprawnie odtwarzać strumień wideo.

Edusat :

Tym razem inny kanał niż muzyczny - których jest chyba najwięcej ;) Kanał Edusat, jest skierowany w głównej mierze na naukę - pokazuje jak coś jest zrobione, porusza ciekawe tematy naukowe i wyjaśnia wiele kwestii. Edusat możecie bezpłatnie oglądać na stronie : http://www.edusat.pl/e4u.php/1,ModStream/Stream


Jest to jeden z ciekawszych darmowych kanałów telewizyjnych - warto poświęcić mu dłuższą chwilę ;)

Eska TV :

Dla fanów muzycznych wrażeń - gdyby poprzednie kanały telewizyjne okazały się mało wystarczające powstał kanał Eska TV, który można oglądać online na stronie http://www.eska.tv/player


Znajdziecie tutaj różnorodną muzykę - także tą aktualną ( w ramówce znajdują się min. Hity na czasie) !

ITv :

Kolejny kanał rozrywkowy - w głównej mierze muzyczny, ale znajdują się tutaj czasami ciekawe programy min. ślub za 3 tysiące złotych - w którym możemy zobaczyć jak w dobrym stylu urządzić tanie wesele ;)
Myślę, że ta stacja przypadnie do gustu wszystkim paniom - jest tutaj także w ramówce coś specjalnie dla nich. -> http://www.itv.net.pl/online.html

Mango 24 :

Mango24 to nic innego jak zakupy 24h - czyli reklamy produktów, które można oglądać cały czas.
Być może komuś spodoba się ten kanał, w którym reklamowana jest masa rzeczy - oczywiście możemy je zakupić.

Kanał reklamowy Mango24 możemy znaleźć na stronie http://tv.mango.pl/

Polo TV:

Dla fanów muzyki Disco Polo powstał kanał telewizyjny z muzyką w naszym ojczystym języku - chodzi o POLO TV !
Jeżeli lubisz zabawę, skoczną muzykę disco polo to ten kanał jest dla ciebie ;)


Darmowy odtwarzacz tej stacji telewizyjnej znajdziemy na stronie http://www.polotv.com.pl/player
Jest to specyficzny kanał muzyczny - nie znajdziemy tutaj innego rodzaju muzyki niż Disco Polo.

Czwórka Polskie Radio :

Kolejny darmowy kanał telewizyjny nadawany po polsku to Czwórka Polskie Radio http://www.polskieradio.pl/Portal/CzworkaPlayer.aspx 


Nie jest to kanał muzyczny - ale ogólno-tematyczny, znajdziesz tutaj informacje sportowe, wiadomości, newsy ze świata muzycznego i wiele innych informacji.
Znajdują się tutaj także ciekawe materiały wideo np. co kryją rośliny, powołanie aktora i księdza, z życia informatyka, testy gier itp.. czyli dla każdego coś się znajdzie.

TV Biznes :

Tym razem stacja telewizyjna przeznaczona dla osób chcących rozpocząć własny biznes, albo takich które śledzą ten temat.
Znajdziesz tutaj dużo informacji o gospodarce, zmieniających się przepisach, możliwości rozpoczęcia własnej działalności gospodarczej itp...


Prezentowane tutaj są także aktualne kursy walut czy notowania giełdowe (http://www.tvbiznes.pl/tv-biznes,tv.html)

Tele 5 :

Jest to chyba jedna z lepszych stacji, ponieważ umożliwia za darmo oglądanie ciekawych seriali i filmów.
Oczywiście ten i większość kanałów, które opisałem na tej stronie dostępnych jest w odbiorze satelitarnym - ponadto są one nadawane online w czasie rzeczywistym.


Ten kanał naprawdę polecam - znajdziesz tutaj masę filmów akcji i seriali (http://www.tele5.pl/stream/)

Ponadto inne stacje dostępne w internecie to min. telewizja TRWAM mms://195.94.205.211/trwam - tutaj odtwarzanie rozpocznie się w programie Windows Media Player, a także TVN CNBC, także ciekawa stacja dostępna pod adresem http://www.tvncnbc.pl/518631,live.html

Myślę, że spodoba się wam moja propozycja darmowych kanałów telewizyjnych dostępnych w języku polskim.

2 komentarze:

  1. Jarek says:

    Do tego fajnie mieć TV podłączony do neta tzw. Smart TV, + antenka do niego do DVB-T i można mieć razem ~ 30 kanałów za free, jak na moje potrzeby kablówka jest zbędna :)

  1. Anonimowy says:

    szkoda, że nie ma wszystkich kanałów, ale to już coś! ;)