2

Gdzie znaleźć pomoce naukowe - Google Scholar !
Darmowe wykłady, streszczenia, cytaty, książki, prezentacje i inne.

Jesteś uczniem lub studentem - szukasz książki, streszczenia a może wykładu poświęconego danemu tematowi.
Jeżeli tak to skorzystaj z Google Scholar i znajdź potrzebne materiały w prosty i szybki sposób - zobacz jakie to łatwe. Zobacz jak wyszukiwać teksty naukowe i materiały z wielu różnych dziedzin nauki - znajdziesz tutaj materiały dydaktyczne, artykuły, felietony, recenzje, książki, wykłady, streszczenia i wiele więcej ....

Google Scholar - czyli internetowa baza materiałów naukowych !

Aby przejść do Google Scholar możemy to zrobić za pomocą strony wyszukiwarki i kliknąć przycisk Więcej, a następnie Scholar :
Drugim sposobem jest oczywiście przejście bezpośrednio pod adres : http://scholar.google.pl/
Znajdziemy tutaj bardzo podobną wyszukiwarkę do standardowej :


 Wystarczy, że wpiszemy frazę interesującego materiału, który chcemy znaleźć i klikniemy przycisk szukaj np. 
 "zarabianie w internecie" dostaniemy w wyniku :


Warto zwrócić tutaj uwagę na to, że w wyniku zapytania dostajemy zarówno teksty z cytatami gdzie dana fraza występuje, oraz materiały w postaci plików PDF.
Możemy także znaleźć powiązane artykuły z danym materiałem, albo zobaczyć inne miejsca gdzie był on cytowany.


Wyszukiwanie wyłącznie rozbudowanych materiałów :

Jeżeli chcemy ograniczyć wyniki wyszukiwania, to możemy to zrobić zmieniając formę wyszukiwania z pominięciem cytatów tzn.

W zielonym pasku Scholar wystarczy zmienić -> zamiast "uwzględniaj cytaty" wybrać "przynajmniej streszczenia".
Wyszukiwanie możemy także zawęzić do danego okresu czasu - jeżeli szukamy w miarę świeżych materiałów na dany temat (np. od roku 2011).

Co więcej ...

Google Scholar pozwala nam wyszukiwać także artykuły napisane przez konkretne osoby - wystarczy, że podamy jej nazwisko, albo materiały które ukazały się w danym czasopiśmie, książce itp...
Wystarczy, że wybierzemy "Scholar - wyszukiwanie zaawansowane" -  odnośnik, który znajduje się tuż obok (po prawej stronie) miejsca do wpisywania frazy.


Po wybraniu wyszukiwania zaawansowanego, będziemy mieli do dyspozycji dodatkowe pola - które jeszcze bardziej pozwolą zawęzić wyszukiwanie :Google Scholar to potężne źródło fachowej wiedzy, w którym możemy odnaleźć setki ciekawych artykułów, wykładów czy fragmentów, oraz całych książek.

2 komentarze:

  1. Format says:

    Jakaś ta usługa jest mało popularna

  1. mabris says:

    Jeśli chodzi o pomoce naukowe, to ja na przykład na tej stronie https://rekrutacja-do-policji.pl/ znalazłem niedawno sporo informacji odnośnie tego jak przebiega proces rekrutacji do policji, oraz platformę e-learningową na której można się przygotować do testów :)