Co jest tańsze za granicą ? Co warto kupić za granicą ? Co jest tanie za granicą - kupujemy tanie rzeczy poza Polską !

Posted: niedziela, 20 marca 2011 by Przemo in
2

Co kupić za granicą - tańsze produkty, towary za granicą !
flickr, HaPe_Gera 
Zobacz co warto kupić za granicą naszego kraju, jakie towary i produkty są tańsze - czyli kupujemy taniej za granicą ! Czy rzeczywiście za granicą można kupić taniej, jeżeli tak to jakie rzeczy są tańsze, na co warto zwrócić uwagę - na te pytania postaram się odpowiedzieć.

Co warto kupić za granicą ?

Z naszego punktu widzenia, to właśnie w Polsce zakupy powinny być dużo tańsze biorąc pod uwagę zarobki i ogólny stan życia Polaków. I tak do tej pory właśnie było, to nasi sąsiedzi przyjeżdżali do nas i robili zakupy czy korzystali z przeróżnych usług - w końcu euro czy dolar to inna waluta niż polski złoty.Wybierając się do naszych zachodnich sąsiadów możemy sporo zaoszczędzić - zarówno na kosmetykach jak i produktach spożywczych czy do użytku gospodarczego.
Przykładowy kosmetyk (balsam do ciała Dove) może być droższy w Polsce aż o 8 złotych, natomiast leki z niemieckiej apteki mogą być tańsze o ponad 40%.


Podobnie rzecz się ma np. z cukrem, który w niemieckiej strefie kosztuje o połowę taniej niż w Polsce.
Warto także wybrać się na zakupy do pobliskich Czech, gdzie kupimy zarówno artykuły spożywcze jak i alkohol w atrakcyjnych cenach.
Markowe ubrania w Czeskich sklepach z wyprzedażą kupimy za około 20 złotych (koszulki bawełniane), spodnie za około 60 złotych a t-shirt już za około 10 złotych.

Aby zobaczyć niemieckie ceny, możemy skorzystać z portalu aukcyjnego ebay - specjalna wersja niemiecka : http://www.ebay.de/

2 komentarze:

  1. NA Amazon niektóre towary sa 50% TAŃSZE niż W POLSCE ! Zobacz szczegóły:-)

  1. ale.kow says:

    W zeszłym roku wpadłem na pomysł zakupu nieruchomości zagranicą, z którego wycofałem się po obliczeniu kosztów.
    Zdecydowałem się w końcu na zakup mieszkania krzyki i jestem zadowolony z tego wyboru. Nie mniej, faktycznie, wiele produktów biorę z Amazon.